Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
KOŚCIERSKA POLICJA WYJAŚNIA OKOLICZNOŚCI WYPADKU W CHWARZENKU
ościerska policja bada okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w Chwarzenku, w gm. Stara Kiszewa. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 42-letni kierowca passata zderzył się czołowo z bmw. W wypadku ucierpiało sześć osób.
chwarzenko -
POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU ŚMIERTELNEGO WYPADKU
Kościerska policja pod nadzorem tutejszej prokuratury bada okoliczności śmiertelnegowypadku, do którego doszło wczoraj po południu w Szumlesiu Królewskim. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 23-letni kierowca fiata 126 p zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Dwaj pasażerowie z malucha ponieśli śmierć na miejscu. Kierowcę osobówki w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala w Gdańsku.
Szumleś Królewski -
POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU
Kościerska policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę w miejscowości Borsk, w gm. Karsin. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca renault kangoo wpadła w poślizg i wjechała do rowu. W wyniku tego zderzenia, pasażer osobówki został przetransportowany do szpitala.
Borsk -
- POLICJANCI ZABEZPIECZALI XVIII OGÓLNOŚWIATOWY ZJAZD KASZUBÓW WE WDZYDZACH
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zabezpieczali XVIII Ogólnoświatowy Zjazd Kaszubów we Wdzydzach. Funkcjonariusze dbali nie tylko o bezpieczeństwo podczas spotkania, ale prezentowali też sprzęt policyjny oraz organizowali konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie dla dzieci i młodzieży.
Wdzydze -
OFICJALNE WPROWADZENIE KOMENDANTA KOŚCIERSKIEJ JEDNOSTKI
Mł. insp. Marcin Piotrzkowski już oficjalnie na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie. W piątek w świetlicy budynku kościerskiej komendy odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego szefa jednostki. Wprowadzenia dokonała Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Ewa Pachura w obecności władz samorządowych, zaproszonych gości, policjantów i pracowników cywilnych.
Kościerzyna -
KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.
Gdańsk -
1 LIPCA RUSZA PILOTAŻ MAPY BEZPIECZEŃSTWA
Informujemy, że w dniach: 1 - 31 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego, które zostało wytypowane jako jedno z trzech w kraju, zostanie przeprowadzony pilotaż wprowadzania do użytkowania: „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”.
Kościerzyna -
POLICJANCI ODWIEDZILI WYPOCZYWAJĄCE DZIECI
Policjanci z kościerskiej komendy odwiedzili dzieci, które wypoczywają na obozie w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Podczas spotkania z najmłodszymi i młodzieżą funkcjonariusze opowiadali m.in. o bezpiecznych formach wypoczynku nad wodą oraz zagrożeniach, jakie mogą zdarzyć się w czasie wakacji. Na zakończenie dzieci mogły zwiedzić radiowóz i zobaczyć sprzęt policyjny.
Garczyn -
POLICJANCI Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU
W poniedziałek policjanci odwiedzili dzieci z przedszkola w Lubaniu. Podczas spotkania, mundurowi przypomnieli najmłodszym, jak bezpiecznie bawić się nad wodą, w lesie, czy na podwórku w trakcie spędzania lata. Stróże prawa podczas wizyty zaprezentowali maluchom sprzęt służbowy oraz policyjny radiowóz.
Kościerzyna -
PRACOWNIK POLICJI MISTRZEM POLICKI W ŁUCZNICTWIE
Pracownik Policji z Komendy w Kościerzynie został Mistrzem Polski drużynowo w Mistrzostwach Polski w Łucznictwie osób niepełnosprawnych w Zamościu. Wygrana pozwoliła całej drużynie trafić do kadry narodowej, która jest przygotowywana do przyszłej paraolimpiady, która ma się odbyć Tokio.
Kościerzyna