Wydarzenia

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA – POLICJANCI PODSUMOWALI WAKACJE.

Każdego dnia mundurowi weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie sprawdzili jakie zagrożenia na mapie zagrożeń bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali mieszkańcy i osoby przebywające na terenie powiatu puckiego podczas minionych wakacji.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy oraz turyści przekazują policjantom informacje o niepokojących lub sprzecznych z prawem zachowaniach występujących na terenie powiatu kościerskiego. Nieprawidłowe parkowanie lub oznakowanie drogi, przekraczanie dozwolonej prędkości, miejsca grupowania się nieletnich, nielegalne rajdy samochodowe, niszczenie zieleni czy spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych to część zagrożeń, które można zgłaszać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Podczas tegorocznych wakacji na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim naniesiono 174 zgłoszeń, z czego prawie połowa została potwierdzona przez funkcjonariuszy. Największą grupę stanowią zgłoszenia dotyczące nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Łącznie odnotowano 14 zgłoszeń dotyczące nieprawidłowego parkowania pojazdów, 37 dotyczyło niestosowania się do znaków ograniczających prędkość, złą organizację ruchu drogowego zaznaczono na mapie 4 razy, a 2 razy zgłoszono nielegalne rajdy samochodowe. Ponadto mieszkańcy i osoby przebywające na terenie powiatu kościerskiego zaznaczali na KMZB miejsca, w których dochodziło do spożywania alkoholu w miejscach zabronionych (14). Wszystkie zgłoszenia są wnikliwe weryfikowane przez kościerskich mundurowych. W rejon wskazany na mapie zagrożeń regularnie kierowane są oznakowane, jak i nieoznakowane patrole policji, by potwierdzić otrzymane sygnały oraz eliminować zagrożenia.

W dalszym ciągu zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sygnały przekazywane przez społeczeństwo umożliwiają policji skuteczne i szybkie eliminowanie zagrożeń oraz niepożądanych zjawisk. Poszerzają także wiedzę o miejscach ich występowania, a co za tym idzie możliwa jest lepsza dyslokacja służby.

Trzeba pamiętać jednak, że w przypadku zgłoszenia pilnej interwencji należy korzystać z numeru alarmowego 112, ponieważ zaznaczenie zagrożenia na KMZB nie zastępuje interwencyjnego wezwania patrolu policji.

 

Powrót na górę strony