2017-01-05
kłobuczyno,

Dziś w południe mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kłobuczyno, na drodze wojewódzkiej nr 20. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierowca audi a 6 zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierowcą scani. 54-letni kierowca audi poniósł śmierć na miejscu, a kierowca ciężarówki z obrażeniami został przewieziony do szpitala.
Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 12.00 na drodze krajowej nr 20 w Kłobuczynie. Dyżurny na miejsce wypadku skierował policjantów drogówki. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Wynika z nich, że 54-letni kierujący audi a 6, jadąc w kierunku Gdyni, z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem scanią, którym kierował 65-latek. Kierowca audi poniósł śmierć na miejscu, a kierowca ciężarówki został przetransportowany do szpitala w Kościerzynie. Policjanci przeprowadzili badania alko-testem 56-latka, był trzeźwy.

Śledczy wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia. Policjanci przypominają i apelują! Kierowco noga z gazu! Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźnią. 


 


Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
ul. Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców 2
tel. 058 680-32-00/22, fax. 58 680-32-46
Kanał RSS  policji
© 2018 r.