2017-07-24
KGP,
ŻYCZENIA KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z I Zastępcą nadinsp. Andrzejem Szymczykiem, Zastępcą nadinsp. Janem Lachem oraz Zastępcą nadinsp. Heleną Michalak składają specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji, a także ich bliskim.


 2017-07-24
Kościerzyna ,
24 lipca 2017 r. odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku  przypada 98 rocznica powstania Policji Państwowej. W garnizonie kościerskim, w ceremonialnej oprawie, awanse na wyższe stopnie otrzymało 35 policjantów. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Policją.


 2017-07-19
KGP,
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey - dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.


 2017-07-19
Wdzydze,
W niedzielę kościerscy policjanci podczas 44 Jarmarku Wdzydzkiego, oprócz dbania o bezpieczeństwo na drodze we Wdzydzach, na swoim stoisku w skansenie prowadzili również ogólnopolską akcję pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", którego patronem honorowym jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-07-14
Korne,
Policjanci z Kościerzyny wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś na drodze krajowej nr 20 między Łubianą a Kornem. 71-latek kierujący samochodem marki Skoda najprawdopodobniej nie zachował należytych środków ostrożności podczas skrętu w lewo i zderzył się z jadącym z naprzeciwka vw golfem. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów i dokumentację fotograficzną.


 2017-07-11
Borsk,
Policyjni "wodniacy" z Kościerzyny zabezpieczali w miniony weekend regaty żeglarskie „Largo" w Borsku nad jeziorem Wdzydzkim. Podczas imprezy policjanci promowali „Bezpieczne Wakacje" w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Policjanci oceniają tegoroczne regaty jako bezpieczne.


 2017-07-10
Kościerzyna ,
Policjanci zorganizowali dla dzieci konkurs pod hasłem „Bezpieczne Wakacje" w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Jego podsumowanie odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie. Oceniający prace byli pozytywnie zaskoczeni kreatywnością młodych ludzi.


 2017-07-07
Kościerzyna ,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich bezpieczeństwo. Poprzez reakcję internautów kościerscy mundurowi codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Liczba zgłoszeń stale wzrasta. Przez ostatni miesiąc wpłynęły kolejne 83 zgłoszenia.


 2017-07-05
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny ukarali mandatem w wysokości 1000 zł i punktami karnymi mężczyznę, który w nocy z 23 na 24 czerwca br. wjechał w bramę wjazdową kierowanym przez siebie bmw i uciekł. Sprawca został ustalony, a całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.


 2017-07-05
Wdzydze,
Kościerska policja już drugi tydzień prowadzi działania pod hasłem „Bezpieczne Wakacje". Mają one na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach i kształtowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnych zabaw. Funkcjonariusze biorą udział w festynach, apelach oraz zapraszają dzieci do zwiedzania komendy. Podczas tych imprez promują również ogólnopolską akcję pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", którego patronem honorowym jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-07-05
Kościerzyna ,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 42-latka podejrzanego o kradzież dwóch akumulatorów o wartości 1,4 tys. złotych. Sprawca z zaparkowanej w lesie w okolicy Skorzewa koparki wymontował akumulatory. Skradzione przedmioty odzyskano i przekazano właścicielowi. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności.


 2017-07-04
Sarnowy,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Sarnowy. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 43-letni kierujący vw pasatem najechał na tył sharan. W wyniku tego zdarzenia 33-letnia kierujący vanem i 11-pasażerka trafili do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów.


 2017-07-03
Kościerzyna ,
W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie Olpuch-Wdzydze Tucholskie. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci, którzy ustalali okoliczności oraz zabezpieczali miejsce wypadku. 30-letnia pasażerka peugeota została przewieziona do szpitala.


 2017-07-03
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny podczas przeprowadzania interwencji zatrzymali mężczyznę. Nietrzeźwy awanturował się i znieważył policjantów. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności


 2017-07-03
Kościerzyna ,
Kościerscy policjanci w okresie wakacji niemal codziennie kontrolują autokary, po to, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, którzy wyjeżdżają na wycieczki.


 2017-07-03
Garczyn,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież roweru wartego blisko 3 tys. złotych. Odzyskano skradziony rower i przekazano go właścicielowi. Podejrzany usłyszy zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara od roku do 5 lat pozbawiania wolności.


 2017-06-30
Karsin,
Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Karsinie pracowali przy wypadku drogowym do którego doszło o godzinie 15.30 w Dąbrowe, gdzie jadący motorowerzysta uderzył w obrodzenie. 42-letni motorowerzysta i 19-letnia pasażerka z urazem nóg zostali zabrani do szpitala. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.


 2017-06-30
Garczyn,
Policjanci z Komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą przebywającą na obozie w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. W ramach kampanii organizowanej pod patronatem Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji promującej bezpieczeństwo.


 2017-06-29
Kościerzyna ,
Policjanci z komendy powiatowej w Kościerzynie realizują założenia kampanii organizowanej pod patronatem Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji promującej bezpieczeństwo. W ramach akcji spotkali się z uczestnikami półkolonii w Kościerzynie gdzie promowali bezpieczne wakacje 2017. Podczas spotkania funkcjonariusze uświadamiali wypoczywających jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym nad wodą, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2017-06-27
Kościerzyna ,
Kościerscy policjanci z wydziału prewencji wzięli udział w festynie rodzinnym połączonym z regatami w klasie optimist. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz bezpiecznym wypoczynku nad wodą.


  
 2017-06-27
Skorzewo,
Nawet dwa lata pozbawienia wolności grozi 43-letniemu mężczyźnie, który będąc pod wpływem alkoholu zjechał do rowu ciężarówką. Pojazd częściowo zablokował drogę. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie i dziś usłyszy zarzut.


 2017-06-27
KWP Gdańsk,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim". Głosować można na: www.pomorska.policja.gov.pl/ankieta.php do 12 lipca 2017r.


 2017-06-23
KGP,
Rozpoczynają się wakacje – szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.  


 2017-06-23
Liniewo,
Kościerscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pięciokrotnie włamywał się do pomieszczeń punktów handlowych. 30-latek usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-23
Kościerzyna ,
  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uczestniczyli w festynie ramach kampanii „Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa” organizowanym przez kościerski MOPS. Funkcjonariusze podczas spotkania prezentowali sprzęt policyjny oraz organizowali konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie dla dzieci i młodzieży.  


 2017-06-21
Kościerzyna ,
Policjanci z kościerskiej jednostki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepu odzieżowego na terenie miasta i ukradli ubrania o wartości około 1500 złotych. Śledczy przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzut kradzieży z włamaniem. 25 i 30-latkowi może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-21
Kościerzyna ,
Wczoraj policjanci Komedy Powiatowej Policji w Kościerzynie zorganizowali debatę społeczną skierowaną do młodzieży, która była poświęcona tematowi „Bezpieczne wakacje". Funkcjonariusze przedstawili dane dotyczące wydarzeń podczas wakacji w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Po części teoretycznej uczestnicy mogli zobaczyć nad jeziorem Gałęźnym pokazy ratownictwa przygotowane przez WOPR i straż pożarną.


 2017-06-19
Kościerzyna ,
"Trzeźwy poranek" - pod takim kryptonimem dziś odbyły się działania na drogach powiatu kościerskiego. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie działań mundurowi zatrzymali dwóch kierowców pod wpływem alkoholu.


 2017-06-16
Kościerzyna ,
Kryminalni z zespołu narkotykowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w ramach prowadzonych działań, zatrzymali 26-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W lokalu zamieszkiwanym przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. Dziś sprawca usłyszy zarzut posiadania narkotyków. Za posiadanie środków odurzających może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-13
Kościerzyna ,
Pracownik naszej Komendy Aleksandra Felskowska zajęła III miejsce w konkursie literackim na felieton „Służba jest dla mnie..."Wyniki ogólnopolskiego konkursu literackiego ogłoszono podczas konferencji "Etos zawodu policjanta dawniej i dziś", zorganizowanej pod patronatem ministra spraw wewnętrznych i administracji.


 2017-06-12
Kościerzyna ,
W zeszłym tygodniu nasi policjanci uczestniczyli w kilku festynach rodzinnych, zarówno w mieście, jak i gminie Kościerzyna. Kościerscy policjanci podczas festynów zaprezentowali swoje radiowozy, najmłodszym rozdawali odblaski i przedstawiali swoją służbę. Z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi funkcjonariusze rozmawiali o akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo". Organizatorami festynu były szkoły i gmina Kościerzyna.


 2017-06-12
Liniewo,
W sobotę policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego, który spowodował kolizję, będąc pod wpływem alkoholu oraz dwukrotnie złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ciągu 2 godzin. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami, kierowca popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2017-06-12
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny postawili zarzut zniszczenia samochodów dwóm 19-latkom z powiatu kościerskiego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna idąc ul. Mickiewicza powyrywał kierunkowskazy, wgniótł karoserię i zarysował lakier w zaparkowanych samochodach. Do zatrzymania wandala przyczynił się miejski monitoring. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-12
Kościerzyna ,
W piątek w Złotej Karczmie odbył się „Trzeci Pomorski Dzień Otwarty Dla Klas o Profilu Policyjnym". Z powiatu kościerskiego uczestniczyli w nim uczniowie dwóch klas o profilu policyjnym z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. Cała grupa adeptów wybrała się na to spotkanie pod opieką policjantów.


 2017-06-06
Kościerzyna ,
Policjanci z kościerskiej komendy od wczoraj poszukiwali 34-latka, który wyszedł z domu i od tamtego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną. W nocy po godz. 23.30 został odnaleziony na terenie lasów koło Kościerzyny i przekazany pod opiekę lekarzy.


 2017-06-06
KOŚCIERSKA HUTA,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Kościerskiej Hucie. W wyniku tego zdarzenia, dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą wyjaśniali szczegółowo okoliczności wypadku.


 2017-06-05
Lubań,
Policjanci z kościerskiej komendy podczas minionego weekendu zabezpieczali XXVI Pomorskie Agro Targi i Pomorską Wojewódzką Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu. Obie te imprezy odbywały się w Lubaniu. Podczas ich trwania mieszkańcom towarzyszyli funkcjonariusze naszej komendy, czuwając nad bezpieczeństwem. Stróżów prawa wspierały służby porządkowe. Dzięki ich zaangażowaniu obie imprezy przebiegły bezpiecznie.


 2017-06-05
Łubiana,
W minioną sobotę w ośrodku wczasowym Worzałówka w Łubianie odbył się rodzinny festyn połączony z obchodami Dnia Dziecka. Kościerscy policjanci podczas festynu zaprezentowali swoje radiowozy, najmłodszym rozdawali odblaski, balony i książeczki przedstawiające ich pracę. Z młodzieżą i dorosłymi funkcjonariusze rozmawiali o akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo". Organizatorem festynu był Zakład Porcelany Stołowej Lubiana.


 2017-06-05
KGP,
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.


 2017-06-05
Kościerzyna ,
Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Tylko 17 maja br. w wypadkach drogowych zginęło aż 15 osób, z czego 1/3 ofiar stanowili motocykliści.  


 2017-06-02
Kościerzyna ,
Wczoraj od godziny 11.00 przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie dzieci mogły świętować wspólnie z Policją Dzień Dziecka. Policjanci przygotowali na ten dzień dla najmłodszych wiele atrakcji. Mundurowi przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.  


 2017-05-31
Kościerzyna ,
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie spotkali się z mieszkańcami domu pomocy społecznej na terenie miasta i rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, bezpieczeństwie osób starszych i udzielania pomocy przedmedycznej. W czasie dyskusji między innymi omówiono i przedstawiono założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami w kierunku poprawy bezpieczeństwa.


 2017-05-31
Kościerzyna ,
Sprawcy zniszczenia elewacji budynku Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego zostali wczoraj zatrzymani przez kościerskich kryminalnych. Spędzili noc w policyjnym areszcie. Dziś zostaną przesłuchani przez śledczych oraz usłyszą zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.


 2017-05-30
Skorzewo,
W sobotę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zabezpieczali biegi uliczne w Skorzewie. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo uczestników, blokowali ulice i kierowali ruchem tak, by można było bezpiecznie biegać wyznaczoną trasą. Policjanci promowali także program ogólnopolski pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo".


 2017-05-29
Kościerzyna ,
Przez całą niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zabezpieczali przejazd rowerzystów przez teren całego powiatu kościerskiego. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo uczestników, blokowali ulice i kierowali ruchem tak, by można było bezpiecznie przejechać wyznaczoną trasą. Policjanci promowali także program ogólnopolski pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo".


 2017-05-29
Mały Klincz,
Policjanci z Kościerzyny wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Małym Klinczu. Na skrzyżowaniu kierująca vw turan wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym fordem tranzyt. W wyniku zderzenia 3 osoby zostały zabrane do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalają szczegóły wypadku.


 2017-05-22
Łubiana,
Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie była głównym organizatorem VIII Pieszego Rajdu po Łubianie i konkursu plastycznego pt. „Kręci Mnie Bezpieczeństwo”, które odbyły się w niedzielę


 2017-05-19
Kościerzyna ,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia.


 2017-05-18
Nowa Karczma,
Wczoraj w Urzędzie Gminy Nowa Karczma odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców. Policjanci zaprezentowali działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja komenda" oraz program „Kręci mnie bezpieczeństwo". Obecni na debacie mieszkańcy mieli również możliwość porozmawiania ze swoimi dzielnicowymi oraz podzielenia się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w gminie Nowa Karczma.


 2017-05-18
Kościerzyna ,
Kościerscy policjanci poszukiwali zaginionego 13-latka z Kościerzyny. Po kilku godzinach działań  mundurowi odnaleźli małoletniego na terenie miasta. Młodzieniec cały i zdrowy został przekazany opiekunom.Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
ul. Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców 2
tel. 058 680-32-00/22, fax. 58 680-32-46
Kanał RSS  policji
© 2017 r.