2018-01-19
KGP,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno –  edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).


 2018-01-19
KWP,
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Twoje bezpieczne przejście” – mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw. zebry – powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „NIECH ŻYJE ZABRA”.


 2018-01-19
Kościerzyna ,
Kościerscy policjanci podsumowali zgłoszenia internautów odnotowane na krajowej mapie zagrożeń w 2017 roku. Goście oraz mieszkańcy naszego powiatu zaznaczyli łącznie 694 miejsc, w których ich zdaniem dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości. Policjanci korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia.


 2018-01-19
Loryniec,
Wczoraj w sali wiejskiej w Loryńcu odbyła się debata ewaluacyjna poświęcona bezpieczeństwu seniorów i pomocy w rozwiązywaniu codziennych problemów, z jakimi spotykają się starsi mieszkańcy naszej gminy. Nie zabrakło także informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.


 2018-01-18
Łubiana,
Policjanci z kościerskiej komendy spotkali się we wtorek z dziećmi ze szkoły podstawowej w Łubianie. W trakcie wizyty funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach i wręczyli im odblaski mające poprawić bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.


 2018-01-15
Kościerzyna ,
W ubiegły piątek w Kościerzynie odbyło się spotkanie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy naszej komendzie. Były podziękowania i gratulacje, wręczone zostały odznaczenia i medale dla honorowych krwiodawców. Policjanci również podsumowali pierwszy  rok działalności naszego klubu HDK.


 2018-01-15
Kościerzyna ,
Policjanci z kościerskiej Komedy zapraszają 18 stycznia br. do sali wiejskiej w Loryńcu na debatę poświęconą bezpieczeństwu seniorów i pomocy w rozwiązywaniu codziennych problemów, z jakimi spotykają się starsi mieszkańcy gminy. Nie zabraknie także informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.


 2018-01-15
Wielki Klincz,
Wczoraj policjanci z kościerskiej komendy już po raz trzeci gościli na mszy świętej w kościele na terenie gminy Kościerzyna. Spotkanie odbyło się w ramach działań pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!", skierowanych do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2018-01-15
Kościerzyna ,
Dzięki szybkim działaniom dzielnicowych z kościerskiej komendy udało się uratować 32-latka, który próbował targnąć się na swoje życie. Mężczyzna planował skoczyć na tory. Mieszkaniec naszego miasta obecnie przebywa pod opieką lekarzy. Dodatkowo ci sami dzielnicowi wczoraj odnaleźli właścicielkę


 2018-01-11
Kościerzyna ,
Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież, który został zatrzymany przez kryminalnych z Kościerzyny. Sprawca ukradł pokrzywdzonej torebkę z rzeczami osobistymi, wśród których był m.in. pieniądze i karty bankomatowe. Zatrzymanemu 29- latkowi z Kościerzyny wczoraj policjanci postawili zarzut kradzieży.


 2018-01-10
Dziemiany,
Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej wczoraj po godzinie 17.00 kościerscy policjanci wraz ze strażakami niedaleko Dziemian odnaleźli 28-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna odszedł od samochodu i poszedł w nieznanym kierunku. Dzięki pracy policjantów i strażaków znaleziono go całego i zdrowego.


 2018-01-08
Skorzewo,
Wczoraj policjanci z kościerskiej komendy gościli na mszy świętej w kościele parafialnym w Skorzewie. Spotkanie odbyło się w ramach działań „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!", skierowanych do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2018-01-05
Karsin,
Policjanci udaremnili porzucenie około 40 ton niebezpiecznych substancji w Karsinie. Obecnie funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.


 2017-12-28
KGP,
Przed nami noc sylwestrowa, kojarząca się przede wszystkim z zabawą i radością. Niech beztroska, czy bezmyślna zabawa nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy! Nie ryzykujmy i powitajmy z radością oraz w pełnym zdrowiu Nowy Rok!


 2017-12-22
KGP,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.


 2017-12-22
ministerstwo,
Spokojnych i bezpiecznych świąt życzą minister i wiceministrowie spraw wewnętrznych i administracji oraz szefowie Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.


 2017-12-15
Kościerzyna ,
Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymali nowy radiowóz Opel Astra. W przekazaniu auta uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie, policjanci ruchu drogowego oraz Burmistrz Miasta Kościerzyna. Jego zakup współfinansowany był przez Komendę Główną Policji oraz Urząd Miasta Kościerzyna.


 2017-12-15
Kościerzyna ,
Wczoraj w Domu Pomocy Społecznej w Stawiskach „Kaszub”odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu seniorów i pomocy w rozwiązywaniu codziennych problemów, z jakimi spotykają się starsi mieszkańcy. Nie zabrakło także informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.


 2017-12-14
Kościerzyna ,
We wtorek w Kościerzynie doszło do wypadku drogowego. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że 14-letnia piesza prawdopodobnie wtargnęła przed nadjeżdżający samochód. Ranna została przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-12-14
Kościerzyna ,
We wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Kościerzynie. Podczas spotkania mundurowi przypominali dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze. Funkcjonariusze wręczyli wszystkim odblaski.


 2017-12-15
Powiat,
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas wyjazdów z domu, zakupów świątecznych oraz związanego z tym wszystkim zamieszania. Pamiętajmy, że szybciej zapada zmrok. W tej wielkiej przedświątecznej gorączce zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.


 2017-12-13
Stawiska ,
Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie wspólnie z Domem Pomocy Społecznej w Stawiskach (gm. Kościerzyna) organizują debatę społeczną. W dniu 14 grudnia (czwartek) w godzinach 10.00-12.00 w DPS Kaszub odbędzie się debata społeczna dotycząca: oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych i niepełnosprawnych, tzw. „na wnuczka", oraz bezpieczeństwa na drodze.


 2017-12-12
Łubiana,
Wczoraj policjanci z kościerskiej komendy gościli na mszy świętej roratniej w kościele parafialnym w Łubianie. Spotkanie odbyło się w ramach działań „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!", skierowanych do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2017-12-11
Skorzewo,
Policjanci z Kościerzyny wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej pracowali na miejscu pożaru pustostanu, który wybuchł wczoraj o godzinie 9.40 przy ulicy Słonecznej w Skorzewie. W  budynku gospodarczym znaleziono zwęglone ciało 32-latka, który nocował w tym miejscu. Wstępne informacje zebrane przez policjantów na miejscu zdarzenia wskazują na to, że mogło dojść do zaprószenia ognia.


 2017-12-08
Liniewo,
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Liniewie po pościgu zatrzymali mężczyznę, mieszkańca Gdańska, który poruszał się skradzionym vw golfem. Śledczy przesłuchali 37-latka, który usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 5 lat. Dziś sąd zadecyduje o jego losie.


 2017-12-07
Kościerzyna ,
Wczoraj kościerscy policjanci przeprowadzili działania "Dzień Odblasków 2017”. Ich celem było między innymi podnoszenie świadomości pieszych, którzy muszą pamiętać o tym, że dbając o własną widoczność przy drodze - dbają o swoje zdrowie i życie. Policjanci pełniący służbę na drogach nie tylko kontrolowali w jaki sposób piesi przestrzegają przepisy obowiązujące w tym zakresie, ale również wręczali mieszkańcom elementy odblaskow


 2017-12-07
Kościerzyna ,
Wczoraj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie należący do Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przekazali świąteczne paczki dzieciom – małym podopiecznym w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.


 2017-12-05
Kościerzyna ,
Zabiegani, zamyśleni, rozkojarzeni stoimy na przystanku w oczekiwaniu na nasz autobus lub jedziemy w zatłoczonym pojeździe wpatrzeni w okno. Takie codzienne sytuacje, to doskonała okazja dla złodziei. Przestępcy w skupieniu, niepostrzeżenie, wykorzystują naszą nieuwagę bogacąc się kosztem naszych portfeli, torebek, teczek... Kieszonkowiec kradzieży dokonuje w taki sposób, że osoba poszkodowana często nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.


 2017-12-01
Kościerzyna ,
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w ramach działań pn. „Poszukiwany" zatrzymali wczoraj trzech poszukiwanych. Jeden z mężczyzn, chcąc uniknąć zatrzymania, ukrył się w kanapie. Teraz ponad dwa lata spędzi w zakładzie karnym.


 2017-12-01
Kościerzyna ,
Dzielnicowy mł. asp. Piotr Bronk przeprowadził spotkanie profilaktyczne z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 1 w Kościerzynie, w ramach kampanii „Uczę się bezpieczeństwa". Głównym tematem rozmów z dziećmi było ich bezpieczeństwo w trakcie roku szkolnego, zwłaszcza w trakcie drogi do i ze szkoły.


 2017-11-30
Kościerzyna ,
Policjanci ostrzegają. Uważajmy na oszustwa w sieci. Pamiętajmy, iż dokonując zakupów za pośrednictwem Internetu, musimy być bardzo ostrożni, gdyż tą drogą działają także oszuści. Warto zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci i najbezpieczniej jest płacić za zamówiony towaru przy odbiorze przesyłki. W zeszłym tygodniu na komendę w Kościerzynie zgłosili się mieszkańcy naszego regionu, którzy zostali oszukani w sieci.


 2017-11-30
Kościerzyna ,
Dzielnicowy mł. asp. Dawid Hering przeprowadził spotkanie profilaktyczne z dziećmi w Szkole Podstawowej w Łubianie, w ramach kampanii „Uczę się bezpieczeństwa". Głównym tematem rozmów z dziećmi było ich bezpieczeństwo w trakcie roku szkolnego, zwłaszcza w trakcie drogi do i ze szkoły.


 2017-11-28
Kościerzyna ,
Policjanci postawili zarzuty kradzieży 21-letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi naszego powiatu, który 25 listopada dokonał kradzieży 800 zł z portfela. Sprawca niebawem odpowie przed sądem, za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-11-27
Kościerzyna ,
Policjanci przypominają o korzystaniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, poprzez którą za pomocą Internetu można łatwo i anonimowo zgłaszać policjantom problemy.


 2017-11-21
Skorzewo,
Dzielnicowi uczestniczyli w spotkaniu z rodzicami uczniów Zespołu Szkół w Skorzewie, które odbyło się wczoraj. Policjanci przekazali opiekunom najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa, w szczególności bezpieczeństwa w szkole i poza nią.


 2017-11-24
Kościerzyna ,
Kościerscy policjanci odwiedzili wczoraj przedszkole „"Kids Planet"” na terenie Kościerzyny. Podczas spotkania z maluchami zostały omówione zasady bezpieczeństwa oraz praca policjantów. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały co należy do zadań stróżów prawa.


 2017-11-23
Kościerzyna ,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie po raz kolejny gościli uczniów klasy policyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kościerzynie. Tym razem młodzież miała okazję obserwować codzienną pracę mundurowych. Licealiści zapoznali się ze specyfiką pracy technika kryminalistyki, poznali strukturę jednostki oraz zasady i kryteria doboru kandydatów do służby w Policji.


 2017-11-24
Kościerzyna ,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary 15 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże. 29-latek wyszedł ze swojego mieszkania, próbował uciekać policjantom, ale po krótkim pościgu został zatrzymany.


 2017-11-20
chwarzenko,
Wczoraj w nocy kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Chwarzenko. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia. Samochód marki audi uderzył w drzewo. Kierowca z obrażeniami trafił do szpitala


 2017-11-14
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym uczestniczył 13-letni chłopiec. Został on potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych w Kościerzynie na ul. Kartuskiej. 13-latek został przetransportowany do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o ostrożność.


 2017-11-13
Kościerzyna ,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali złodzieja rowerów. 18-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego w miniony czwartek z terenu ogrodzonej posesji ukradł rower o wartości 1200 zł i sprzedał go w lombardzie. Już usłyszał zarzut. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.


 2017-11-13
Kościerzyna ,
Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie była głównym organizatorem X Pieszego Rajdu Niepodległości, który odbył się w sobotę. Funkcjonariusze zaprezentowali uczestnikom imprezy sprzęt policyjny, sprawdzali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psów policyjnych. W rajdzie brało udział blisko 400 osób.


 2017-11-10
KGP,
 Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach  prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.


 2017-11-10
KGP,
Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.


 2017-11-09
Kościerzyna ,
Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie zaprasza na X Pieszy Rajd Niepodległości, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Podczas trwania imprezy mundurowi zaprezentują uczestnikom sprzęt policyjny i narkogogle. Nie zabraknie także pokazu umiejętności psów służbowych oraz sprzętu policyjnego.


 2017-11-09
Kościerzyna ,
We wtorek w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie odbyło się forum dyskusyjne poświęcone przemocy pt. masz obowiązek- nie tylko prawo- reaguj. Na konferencji omówiono udział różnych organizacji w walce z przemocą, aspekty prawne, metody oddziaływania na sprawcę i pomoc osobom dotkniętym przemocą.


 2017-11-09
Kościerzyna ,
Policjanci z kościerskiej komendy spotkali się we wtorek z dziećmi z przedszkola przy Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu. W trakcie wizyty funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach i wręczyli im odblaski mające poprawić bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.


 2017-11-02
Kościerzyna ,
Policjanci z kościerskiej komendy spotkali się we wtorek z dziećmi z przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie. W trakcie wizyty funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach i wręczyli im odblaski mające poprawić bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.


 2017-10-31
chwarzenko,
Dzisiaj rano kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Chwarzenku. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia. Samochód marki ford mondeo uderzył w drzewo. Kierująca i pasażerka z obrażeniami trafiły do szpitala. Funkcjonariusze apelują: unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu.


 2017-10-31
Kościerzyna ,
Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie podziękował dwóm 14-letnim dziewczynom ze szkoły w Wielu w gm. Karsin, za pomoc w zatrzymaniu agresywnych mężczyzn, którzy pobili przed jednym z kościerskich lokali innego mężczyznę. Uczennice  udzieliły także pomocy poszkodowanemu.Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
ul. Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców 2
tel. 058 680-32-00/22, fax. 58 680-32-46
Kanał RSS  policji
© 2018 r.