2018-05-22
kwp,
Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu "POLICJANT KTÓRY MI POMÓGŁ". Celem konkursu jest wyróżnienie funkcjonariuszy Policji, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie, empatią oraz zaangażowaniem w budowanie lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze. 


 2018-05-21
kwp,
W województwie pomorskim w komendach miejskich / powiatowych Policji służbę pełni etatowo 411 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”. LINK DO PLEBISCYTU


 2018-05-18
Kościerzyna,
Policjant pionu kryminalnego w czasie wolnym zatrzymał osobę poszukiwaną listem gończym. Do zatrzymania doszło wczoraj w godzinach wieczornych w Kościerzynie. Zatrzymany poszukiwany był listem gończym wydanym przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem.


 2018-05-15
kwp,
16 maja br. pomorska drogówka przeprowadzi działania pod nazwą „TRUCK & BUS”. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów ciężarowych.


 2018-05-14
Kościerzyna,
Policjanci ustalają przyczyny oraz okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na kościerskiej obwodnicy. Z ustaleń mundurowych wynika, że samochód marki Audi uderzył w balustradę i wylądował w rowie. Badanie na trzeźwość 49-letniego mieszkańca naszego powiatu wykazało, że miał prawie 2,5 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo posiadał sądowny zakaz prowadzenia pojazdów.


 2018-05-14
Kościerzyna,
Od piątku kościerscy policjanci prowadzili działania związane z bezpiecznym weekendem. Do służby na drodze dyslokowano większą niż zwykle liczbę funkcjonariuszy drogówki. Ich obecność skupiała się na trasach wylotowych i wlotowych do miejscowości, a także głównych szlakach komunikacyjnych.


 2018-05-11
Kościerzyna,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś rano w miejscowości Rybaki. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi, 24-letnia kierująca matizem najechała na tył forda dostawczego. W wyniku tego zdarzenia kierująca osobówką trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów.


 2018-05-11
Liniewo,
Policjanci z prewencji zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do domu na terenie Liniewka. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymani usłyszą zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-05-10
Kościerzyna,
Wczoraj od godziny 9.40 policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego na trasie Kościerzyna-Stara Kiszewa. Jak wstępnie ustalili policjanci, 40-letni kierowca mercedesa, podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu ciężarówką i doszło do zderzenia. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.


 2018-05-09
Kościerzyna,
Wczoraj policjanci zatrzymali mężczyznę, który przy swojej posesji uszkodził zaparkowany w tym miejscu samochód. Jak ustalili policjanci, 57-latek siekierą poniszczył karoserię, wybił szyby i przebił opony w samochodzie marki volvo. Straty oszacowano na 10 tys. złotych. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-05-08
Dziemiany,
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury ciężko pobił swojego kolegę. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut, grozi mu kara przynajmniej 3 lat więzienia. Policjanci cały czas wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Dziś sprawca trafi do prokuratury, o jego losie zadecyduje kościerski sąd.


 2018-05-07
Kościerzyna,
Zakończyła się policyjna akcja pn. "Bezpieczny weekend". W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących drogami powiatu kościerskiego w dniach od 27 kwietnia do 6 maja br. funkcjonariusze z naszej komendy prowadzili ogólnopolskie działania pn. „Bezpieczny weekend”. Podczas tych pięciu dni funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących i 2 po użyciu alkoholu. Mundurowi ponadto pracowali przy 14 kolizjach drogowych i 3 wypadkach drogowych.


 2018-05-07
Korne,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Korne. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 32-letni kierujący saab najechał na tył nissan. W wyniku tego zdarzenia 31-letnia pasażerka nissana trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów


 2018-05-04
Kościerzyna,
W poniedziałek przed pomnikiem Józefa Wybickiego w Kościerzynie odbyły się powiatowe obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystościach, jak co roku, udział wzięli policjanci, przedstawiciele władz samorządowych, politycy, goście i mieszkańcy.


 2018-05-02
Nowe Polaszki,
Funkcjonariusze z Kościerzyny wyjaśniają okoliczności tragedii, do której doszło nad stawem w Nowych Polaszkach, gmina Stara Kiszewa. 66-latek został wyłowiony z wody, nie dając oznak życia. Ratownicy przywrócili mu czynności życiowe. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala, niestety następnego dnia zmarł.


 2018-05-02
mswia,
2 maja każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie flagi państwowej w swoim domu lub w inny sposób m.in. poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju uroczystościach związanych z Dniem Flagi Rzeczypospolitej. MSWiA przygotowało specjalny miniprzewodnik "Biało-Czerwona".


 2018-05-02
kwp,
7 maja na drogach naszego województwa należy spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości. Działania mają na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.


 2018-05-02
kwp,
W najbliższy piątek pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których głównym celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz przypomnienie kierowcom jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa i prawidłowe przewożenie dzieci.


 2018-04-30
Kościerzyna,
Policyjna kontrola samochodu marki vw zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny. W samochodzie 29-letniego kierowcy znajdowały się narkotyki. Mężczyzna trafił za kraty policyjnej celi. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-04-27
Kościerzyna,
Dziś przed godz. 8.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 20 w rejonie miejscowości Łubiana. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący audi zderzył się czołowo z kierowcą skody. Ranni - kierowca skody i pasażerka audi zostali przetransportowani do szpitala.


 2018-04-27
Kościerzyna,
Policjanci z Kościerzyny w kwietniu br. otrzymali zgłoszenia w sprawie kradzieży szeregu kratek stalowych zabezpieczających studzienki piwniczne. Kryminalni z Kościerzyny ustalili i zatrzymali trzech mieszkańców naszego powiatu. Funkcjonariusze zatrzymali 22,19 i 15-latka, podejrzanych o popełnienie tych przestępstw. Niebawem sprawcy staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione czyny.


 2018-04-27
Kościerzyna,
 Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przeprowadzili wczoraj egzaminy praktyczne i teoretyczne do turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Wyłonieni w konkursie na etapie powiatowym zwycięzcy przystąpią do wojewódzkiego turnieju już 26.05.2018 r. w Gdańsku.


 2018-04-26
Kościerzyna,
W dniach 27 kwietnia – 6 maja 2018 roku policjanci prowadzić będą akcję „Bezpieczny weekend” związaną z bezpieczeństwem na drogach. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców, ich zachowanie na drodze, stosowanie się do przepisów ograniczających prędkość, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie przez pieszych elementów odblaskowych.


 2018-04-25
Kościerzyna,
Policjanci z Komendy Powiatowej w Kościerzynie  już po raz kolejny uczestniczyli w „Światowym Dniu Zdrowia", który odbył się wczoraj na rynku miasta. Funkcjonariusze na swoim stoisku zaprezentowali alkogogle, sprzęt policyjny oraz rozdawali ulotki i karty prewencyjne odnośnie szkodliwości picia alkoholu, palenia tytoniu i zażywania narkotyków.


 2018-04-24
Kościerzyna,
23 kwietnia kościerscy policjanci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Trzeźwy autobus", której głównym celem jest eliminowanie z ruchu kierujących autobusami, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu. Na terenie naszego powiatu skontrolowano ponad 20 autobusów – wszyscy kierujący byli trzeźwi


 2018-04-24
Łubiana,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przeprowadzili wczoraj egzaminy praktyczne i teoretyczne do turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Wyłonieni zwycięzcy konkursu na etapie gminnym, przystąpią do powiatowego konkursu turnieju już 26 kwietnia br. w Kościerzynie.


 2018-04-20
KGP,
23 kwietnia pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnopolskiej akcji „Trzeźwy autobus”, której głównym celem jest eliminowanie z ruchu kierujących autobusami i tramwajami, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu.


 2018-04-20
KGP,
Motocykle, motorowery, rowery, wraz z pierwszymi promieniami słońca na naszych drogach pojawiło się więcej jednośladów. Zadbajmy, aby czerpanie przyjemności z jazdy jednośladem nie zostało przerwane zdarzeniem drogowym.


 2018-04-19
Kaliska,
Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Kaliskach w gm. Kościerzyna. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierowca samochodu ciężarowego marki scania z naczepą nie zachował należytych środków ostrożności od poprzedzającego go samochodu, chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na przeciwny pas ruchu i najechał na tył skręcającego w lewo renault. W wyniku tego zderzenia, kierująca osobówką została przetransportowana do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2018-04-17
Kościerzyna ,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które miało pomóc społeczeństwu w komunikacji z policjantami i w zwalczaniu różnych zagrożeń. Jak pokazują doświadczenia policjantów, KMZB sprawdza się doskonale. Od początku roku w powiecie kościerskim policjanci odnotowali 194 różne zgłoszenia, z czego ponad połowa została potwierdzona.


 2018-04-17
Kościerzyna ,
Wczoraj na drogach naszego powiatu prowadzone były policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości". Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL, w których uczestniczą również kościerscy policjanci. Była to kolejna edycja cyklicznie powtarzanej akcji ukierunkowanej na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. 


 2018-04-16
Kościerzyna,
Policjanci z kościerskiej komendy, jak i inne jednostki policji w całym kraju, wzięli udział w akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo", promowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W ramach realizacji tego programu w sobotę policjanci kościerskiego ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. "BICYKL", które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.


 2018-04-16
Kościerzyna ,
Policjanci z kościerskiej komendy wraz z druhami z OSP Nowa Karczma poszukiwali 79-latki, która wyszła z domu i od tamtego czasu nie nawiązała kontaktu z rodziną. Po godzinie została odnaleziona podtopiona w stawie. Uratowano ją. Kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy.


 2018-04-12
SP Słupsk,
Policjanci ze służby kryminalnej z KPP w  Kościerzynie  wzięli udział w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Służby Kryminalnej roku 2018." Reprezentacja naszej komendy drużynowo zajęła 3 miejsce.


 2018-04-05
Kościerzyna,
Kryminalni z zespołu narkotykowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w ramach prowadzonych działań, zatrzymali 27-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W lokalu zamieszkiwanym przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. Wczoraj sprawca usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za posiadanie środków odurzających może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-04-04
Kościerzyna,
Już  5 kwietnia policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


 2018-04-04
Kościerzyna,
W Wielką Sobotę funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przekazali świąteczne paczki dzieciom - małym podopiecznym Domu Dziecka na terenie naszego miasta.


 2018-04-03
kalisz,
W niedzielne popołudnie  kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Kaliszu. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia. Samochód marki bmw uderzył w drzewo. Pasażer i kierowca zginęli, a dwaj pasażerowie z obrażeniami trafili do szpitala. Funkcjonariusze apelują: unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu.  


 2018-03-30
Kościerzyna,
Liczne wyjazdy, związane ze Świętami Wielkanocnymi rozpoczną się już 30 marca. Pomorscy policjanci przeprowadzą działania, których głównym celem jest zapewnienie bezpiecznej drogi podróżującym po drogach naszego województwa.


 2018-03-28
Kościerzyna,
Pracownik policji z komendy w Kościerzynie zajął II miejsce w kategorii drużynowej i brąz w miksie podczas Halowych Mistrzostw Polski w Łucznictwie. Zawody odbyły się w hali w Kielcach. Wicemistrzostwo pozwoli mu reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej podczas mistrzostw świata i olimpiady.


 2018-03-27
MSWiA,
Od 1 maja br. kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy. Kolejne podwyżki – dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb –zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku.


 2018-03-27
KWP,
Mimo apeli o zachowanie ostrożności na zamarzniętych akwenach, nie brakuje osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo, wchodzą na lodową taflę. Przy obecnych zmiennych warunkach pogodowych poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo ryzykowne. Pamiętaj, wraz ze wzrostem temperatury powietrza, spada wytrzymałość lodu. W okresie wiosennym nigdy nie wchodź na lód!


 2018-03-23
Wielki Klincz,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie  zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. 22-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest zabronione i grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2018-03-22
Kościerzyna,
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przez ostatnie dwa dni policjanci z kościerskiej drogówki prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na drogach w powiecie patrole sprawdzały prędkość kierowców i wyciągały konsekwencje wobec tych, którzy nie stosowali się do przepisów i ograniczeń.


 2018-03-19
Kościerzyna,
Jutro i pojutrze. kościerscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z innych komend prowadzić będą na drodze krajowej nr 20 wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jednym z głównych szlaków komunikacyjnych naszego województwa. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się od obowiązujących ograniczeń prędkości.


 2018-03-16
Kościerzyna,
O wyjątkowym szczęściu może powiedzieć 23-letnia mieszkanka naszego powiatu, która we wtorek odebrała z kościerskiej komendy swój aparat fotograficzny o wartości ponad 1000 zł. Aparat został przyniesiony na policję przez uczciwego mężczyznę. 


 2018-03-16
Kościerzyna,
Policjanci z Kościerzyny w czwartek brali udział w działaniach prowadzonych na terenie całego kraju „PASY". Akcja skierowana była do kierowców niestosujących się do przepisów dotyczących jazdy w pasach bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach.


 2018-03-13
Kościerzyna,
12 marca policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w ramach akcji organizowanej na terenie całego województwa, włączyli się w działania pod nazwą „Pojazdy nauki jazdy”.Policjanci zatrzymywali do kontroli pojazdy z „L-ką” i sprawdzali m.in. stan techniczny oraz wyposażenie pojazdów.


 2018-03-09
Wielki Klincz,
Dziś rano policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym,do którego doszło na drodze gminnej pomiędzy Wielkim Klinczem a Wielkim Podlesiem.Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci, którzy ustalali okoliczności oraz zabezpieczali miejsce wypadku. 21-letnia kierująca została przetransportowana LPR do szpitala.


 2018-03-09
Kościerzyna ,
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali mężczyznę , który na początku lutego br. uszkodził automat do gier. Wandal spowodował straty w wysokości  2,5 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
ul. Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców 2
tel. 058 680-32-00/22, fax. 58 680-32-46
Kanał RSS  policji
© 2018 r.