2017-09-08
Kościerzyna ,
Wczoraj kościerscy policjanci spotkali się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej z Kalisza Kaszubskiego. Podczas tej wizyty funkcjonariusze omawiali z najmłodszymi zasady bezpieczeństwa poruszania się po drodze oraz bezpiecznych zachowań podczas zabaw. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mogli dowiedzieć się również o pracy Policji.


 2017-09-06
Kościerzyna ,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Tym samym popełnił przestępstwo, za które od 1 czerwca 2017 roku grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Kierowca odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe. Dziś sąd ma zadecydować o jego dalszym losie.


 2017-09-06
Kościerzyna ,
We wtorek kościerscy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie byli gośćmi w przedszkolu „Bajka” w Kościerzynie. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, do czego służą znaki drogowe, którą stroną drogi należy się poruszać i dlaczego należy używać odblasków.


 2017-09-06
Kościerzyna ,
Dziś po godz. 7.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 214, w miejscowości Kościerzyna Wybudowanie. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący audi zderzył się czołowo z samochodem dostawczym renault. Ranny kierowca renaulta został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku.


 2017-09-04
Kościerzyna ,
Od dziś rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły". Wraz z początkiem roku szkolnego funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie prowadzą wzmożone kontrole w okolicach szkół i na drogach dojazdowych. Mundurowi sprawdzają właściwe oznakowania przejść dla pieszych oraz to czy kierowcy i piesi respektują zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2017-08-31
Kościerzyna,
Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej w środę po godzinie 16, policjanci znaleźli zaginionego 82-letniego mieszkańca Kościerzyny. Mężczyzna wyszedł z domu i poszedł w nieznanym kierunku, na grzyby. Policjanci apelują o rozwagę by osoby udające się do lasu, by miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby ułatwi skontaktowanie się z nimi i odnalezienie.


 2017-08-25
KGP,
Przed nami ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".


 2017-08-25
KGP,
We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn.Prędkość. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.


 2017-08-19
KGP,
Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.


 2017-08-03
Kościerzyna ,
Zastępca Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w czasie wolnym od pracy zatrzymał mężczyznę i kobietę, którzy próbowali wprowadzić do obiegu fałszywy banknot 50-złotowy w sklepie. Gdy po zapłaceniu w kasie podrobionym banknotem wybiegli ze sklepu, policjant widząc to bez chwili wahania natychmiast zareagował i ruszył w pościg. Funkcjonariusz zatrzymał sprawców. 23-latka i 31-letni mężczyzna trafili do policyjnego aresztu, usłyszeli już zarzuty. Dziś sąd ma zadecydować, czy najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara do 10 lat więzienia.


 2017-08-02
Kościerzyna ,
Wczoraj, 1 sierpnia w Kościerzynie policjanci uczcili 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O 17.00, czyli w godzinie „W", cały kraj i w tym nasze miasto, zatrzymało się, by wspomnieć walczących bohaterów. Nasi policjanci, gdy zawyły syreny, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, by również uczcić Powstańców.


 2017-08-01
Mały Klincz,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym ciężko został ranny rowerzysta trafił do szpitala. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po północy na drodze wojewódzkiej 221 w Małym Klinczu. 24-letnia kierująca volvo jadąc w kierunku Gdańska uderzył w rowerzystę wyjeżdżającego z podporządkowanej. Kierująca osobówką była trzeźwa.


 2017-07-31
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny postawili zarzut zniszczenia drzwi wejściowych 22-latkowi z Kościerzyny. Jak ustalili policjanci, mężczyzna idąc ul. Długą, przy wejściu do jednej z kamienic, uszkodził drzwi wejściowe o wartości 4 tys. zł. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-07-28
Lubieszyn,
Dzisiaj rano kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Lubieszynie. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia. Samochód marki skoda uderzył w drzewo. Kierowca z obrażeniami trafił do szpitala Funkcjonariusze apelują unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu.


 2017-07-28
Kościerzyna ,
Mł. asp. Janusz Pobłocki – dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, oprócz służby, jest wolontariuszem w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która ma na celu usamodzielnienie osoby niepełnosprawnej po urazie rdzenia kręgowego, tak, aby w jak najmniejszym stopniu korzystała z pomocy innych osób.


 2017-07-28
Kościerzyna ,
Policjanci zatrzymali pasażera bmw, 32- letniego mieszkańca Kościerzyny, podejrzanego o posiadanie narkotyków. 20-letni kierowca prowadził pojazd bez uprawnień, natomiast pasażer usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Przestępstwo posiadania środków odurzających jest zagrożone karą 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-07-26
Wielki Podleś,
Wczoraj po południu mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze gminnej w miejscowości Wielki Podleś. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący audi zderzył się czołowo z kierującą toyotą. Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku


 2017-07-24
KGP,
ŻYCZENIA KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z I Zastępcą nadinsp. Andrzejem Szymczykiem, Zastępcą nadinsp. Janem Lachem oraz Zastępcą nadinsp. Heleną Michalak składają specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji, a także ich bliskim.


 2017-07-24
Kościerzyna ,
24 lipca 2017 r. odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku  przypada 98 rocznica powstania Policji Państwowej. W garnizonie kościerskim, w ceremonialnej oprawie, awanse na wyższe stopnie otrzymało 35 policjantów. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Policją.


 2017-07-19
KGP,
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey - dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.


 2017-07-19
Wdzydze,
W niedzielę kościerscy policjanci podczas 44 Jarmarku Wdzydzkiego, oprócz dbania o bezpieczeństwo na drodze we Wdzydzach, na swoim stoisku w skansenie prowadzili również ogólnopolską akcję pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", którego patronem honorowym jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-07-14
Korne,
Policjanci z Kościerzyny wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś na drodze krajowej nr 20 między Łubianą a Kornem. 71-latek kierujący samochodem marki Skoda najprawdopodobniej nie zachował należytych środków ostrożności podczas skrętu w lewo i zderzył się z jadącym z naprzeciwka vw golfem. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów i dokumentację fotograficzną.


 2017-07-11
Borsk,
Policyjni "wodniacy" z Kościerzyny zabezpieczali w miniony weekend regaty żeglarskie „Largo" w Borsku nad jeziorem Wdzydzkim. Podczas imprezy policjanci promowali „Bezpieczne Wakacje" w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Policjanci oceniają tegoroczne regaty jako bezpieczne.


 2017-07-10
Kościerzyna ,
Policjanci zorganizowali dla dzieci konkurs pod hasłem „Bezpieczne Wakacje" w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Jego podsumowanie odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie. Oceniający prace byli pozytywnie zaskoczeni kreatywnością młodych ludzi.


 2017-07-07
Kościerzyna ,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich bezpieczeństwo. Poprzez reakcję internautów kościerscy mundurowi codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Liczba zgłoszeń stale wzrasta. Przez ostatni miesiąc wpłynęły kolejne 83 zgłoszenia.


 2017-07-05
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny ukarali mandatem w wysokości 1000 zł i punktami karnymi mężczyznę, który w nocy z 23 na 24 czerwca br. wjechał w bramę wjazdową kierowanym przez siebie bmw i uciekł. Sprawca został ustalony, a całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.


 2017-07-05
Wdzydze,
Kościerska policja już drugi tydzień prowadzi działania pod hasłem „Bezpieczne Wakacje". Mają one na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach i kształtowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnych zabaw. Funkcjonariusze biorą udział w festynach, apelach oraz zapraszają dzieci do zwiedzania komendy. Podczas tych imprez promują również ogólnopolską akcję pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", którego patronem honorowym jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-07-05
Kościerzyna ,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 42-latka podejrzanego o kradzież dwóch akumulatorów o wartości 1,4 tys. złotych. Sprawca z zaparkowanej w lesie w okolicy Skorzewa koparki wymontował akumulatory. Skradzione przedmioty odzyskano i przekazano właścicielowi. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności.


 2017-07-04
Sarnowy,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Sarnowy. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 43-letni kierujący vw pasatem najechał na tył sharan. W wyniku tego zdarzenia 33-letnia kierujący vanem i 11-pasażerka trafili do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów.


 2017-07-03
Kościerzyna ,
W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie Olpuch-Wdzydze Tucholskie. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci, którzy ustalali okoliczności oraz zabezpieczali miejsce wypadku. 30-letnia pasażerka peugeota została przewieziona do szpitala.


 2017-07-03
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny podczas przeprowadzania interwencji zatrzymali mężczyznę. Nietrzeźwy awanturował się i znieważył policjantów. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności


 2017-07-03
Kościerzyna ,
Kościerscy policjanci w okresie wakacji niemal codziennie kontrolują autokary, po to, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, którzy wyjeżdżają na wycieczki.


 2017-07-03
Garczyn,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież roweru wartego blisko 3 tys. złotych. Odzyskano skradziony rower i przekazano go właścicielowi. Podejrzany usłyszy zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara od roku do 5 lat pozbawiania wolności.


 2017-06-30
Karsin,
Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Karsinie pracowali przy wypadku drogowym do którego doszło o godzinie 15.30 w Dąbrowe, gdzie jadący motorowerzysta uderzył w obrodzenie. 42-letni motorowerzysta i 19-letnia pasażerka z urazem nóg zostali zabrani do szpitala. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.


 2017-06-30
Garczyn,
Policjanci z Komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą przebywającą na obozie w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. W ramach kampanii organizowanej pod patronatem Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji promującej bezpieczeństwo.


 2017-06-29
Kościerzyna ,
Policjanci z komendy powiatowej w Kościerzynie realizują założenia kampanii organizowanej pod patronatem Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji promującej bezpieczeństwo. W ramach akcji spotkali się z uczestnikami półkolonii w Kościerzynie gdzie promowali bezpieczne wakacje 2017. Podczas spotkania funkcjonariusze uświadamiali wypoczywających jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym nad wodą, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2017-06-27
Kościerzyna ,
Kościerscy policjanci z wydziału prewencji wzięli udział w festynie rodzinnym połączonym z regatami w klasie optimist. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz bezpiecznym wypoczynku nad wodą.


  
 2017-06-27
Skorzewo,
Nawet dwa lata pozbawienia wolności grozi 43-letniemu mężczyźnie, który będąc pod wpływem alkoholu zjechał do rowu ciężarówką. Pojazd częściowo zablokował drogę. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie i dziś usłyszy zarzut.


 2017-06-27
KWP Gdańsk,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim". Głosować można na: www.pomorska.policja.gov.pl/ankieta.php do 12 lipca 2017r.


 2017-06-23
KGP,
Rozpoczynają się wakacje – szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.  


 2017-06-23
Liniewo,
Kościerscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pięciokrotnie włamywał się do pomieszczeń punktów handlowych. 30-latek usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-23
Kościerzyna ,
  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uczestniczyli w festynie ramach kampanii „Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa” organizowanym przez kościerski MOPS. Funkcjonariusze podczas spotkania prezentowali sprzęt policyjny oraz organizowali konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie dla dzieci i młodzieży.  


 2017-06-21
Kościerzyna ,
Policjanci z kościerskiej jednostki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepu odzieżowego na terenie miasta i ukradli ubrania o wartości około 1500 złotych. Śledczy przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzut kradzieży z włamaniem. 25 i 30-latkowi może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-21
Kościerzyna ,
Wczoraj policjanci Komedy Powiatowej Policji w Kościerzynie zorganizowali debatę społeczną skierowaną do młodzieży, która była poświęcona tematowi „Bezpieczne wakacje". Funkcjonariusze przedstawili dane dotyczące wydarzeń podczas wakacji w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Po części teoretycznej uczestnicy mogli zobaczyć nad jeziorem Gałęźnym pokazy ratownictwa przygotowane przez WOPR i straż pożarną.


 2017-06-19
Kościerzyna ,
"Trzeźwy poranek" - pod takim kryptonimem dziś odbyły się działania na drogach powiatu kościerskiego. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie działań mundurowi zatrzymali dwóch kierowców pod wpływem alkoholu.


 2017-06-16
Kościerzyna ,
Kryminalni z zespołu narkotykowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w ramach prowadzonych działań, zatrzymali 26-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W lokalu zamieszkiwanym przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. Dziś sprawca usłyszy zarzut posiadania narkotyków. Za posiadanie środków odurzających może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-13
Kościerzyna ,
Pracownik naszej Komendy Aleksandra Felskowska zajęła III miejsce w konkursie literackim na felieton „Służba jest dla mnie..."Wyniki ogólnopolskiego konkursu literackiego ogłoszono podczas konferencji "Etos zawodu policjanta dawniej i dziś", zorganizowanej pod patronatem ministra spraw wewnętrznych i administracji.


 2017-06-12
Kościerzyna ,
W zeszłym tygodniu nasi policjanci uczestniczyli w kilku festynach rodzinnych, zarówno w mieście, jak i gminie Kościerzyna. Kościerscy policjanci podczas festynów zaprezentowali swoje radiowozy, najmłodszym rozdawali odblaski i przedstawiali swoją służbę. Z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi funkcjonariusze rozmawiali o akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo". Organizatorami festynu były szkoły i gmina Kościerzyna.


 2017-06-12
Liniewo,
W sobotę policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego, który spowodował kolizję, będąc pod wpływem alkoholu oraz dwukrotnie złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ciągu 2 godzin. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami, kierowca popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2017-06-12
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny postawili zarzut zniszczenia samochodów dwóm 19-latkom z powiatu kościerskiego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna idąc ul. Mickiewicza powyrywał kierunkowskazy, wgniótł karoserię i zarysował lakier w zaparkowanych samochodach. Do zatrzymania wandala przyczynił się miejski monitoring. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
ul. Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców 2
tel. 058 680-32-00/22, fax. 58 680-32-46
Kanał RSS  policji
© 2017 r.