2017-11-14
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym uczestniczył 13-letni chłopiec. Został on potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych w Kościerzynie na ul. Kartuskiej. 13-latek został przetransportowany do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o ostrożność.


 2017-11-13
Kościerzyna ,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali złodzieja rowerów. 18-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego w miniony czwartek z terenu ogrodzonej posesji ukradł rower o wartości 1200 zł i sprzedał go w lombardzie. Już usłyszał zarzut. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.


 2017-11-13
Kościerzyna ,
Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie była głównym organizatorem X Pieszego Rajdu Niepodległości, który odbył się w sobotę. Funkcjonariusze zaprezentowali uczestnikom imprezy sprzęt policyjny, sprawdzali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psów policyjnych. W rajdzie brało udział blisko 400 osób.


 2017-11-10
KGP,
 Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach  prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.


 2017-11-10
KGP,
Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.


 2017-11-09
Kościerzyna ,
Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie zaprasza na X Pieszy Rajd Niepodległości, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Podczas trwania imprezy mundurowi zaprezentują uczestnikom sprzęt policyjny i narkogogle. Nie zabraknie także pokazu umiejętności psów służbowych oraz sprzętu policyjnego.


 2017-11-09
Kościerzyna ,
We wtorek w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie odbyło się forum dyskusyjne poświęcone przemocy pt. masz obowiązek- nie tylko prawo- reaguj. Na konferencji omówiono udział różnych organizacji w walce z przemocą, aspekty prawne, metody oddziaływania na sprawcę i pomoc osobom dotkniętym przemocą.


 2017-11-09
Kościerzyna ,
Policjanci z kościerskiej komendy spotkali się we wtorek z dziećmi z przedszkola przy Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu. W trakcie wizyty funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach i wręczyli im odblaski mające poprawić bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.


 2017-11-02
Kościerzyna ,
Policjanci z kościerskiej komendy spotkali się we wtorek z dziećmi z przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie. W trakcie wizyty funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach i wręczyli im odblaski mające poprawić bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.


 2017-10-31
chwarzenko,
Dzisiaj rano kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Chwarzenku. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia. Samochód marki ford mondeo uderzył w drzewo. Kierująca i pasażerka z obrażeniami trafiły do szpitala. Funkcjonariusze apelują: unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu.


 2017-10-31
Kościerzyna ,
Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie podziękował dwóm 14-letnim dziewczynom ze szkoły w Wielu w gm. Karsin, za pomoc w zatrzymaniu agresywnych mężczyzn, którzy pobili przed jednym z kościerskich lokali innego mężczyznę. Uczennice  udzieliły także pomocy poszkodowanemu.


 2017-10-26
Kościerzyna ,
Wczoraj po godz. 13.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 235, w miejscowości Dziemiany. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący skodą zderzył się czołowo z samochodem marki mitsubishi. Ranny kierowca skody został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku.


 2017-10-26
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny zajmujący się profilaktyką młodzieży przeprowadzili spotkania z uczniami klas pierwszych w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Kościerzynie celem było m. in. przedstawienie szkodliwości narkotyków i dopalaczy.


 2017-10-26
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny rozpoczynają przygotowania do akcji "Znicz 2017". Już od piątku 27 października na drogach będzie więcej policjantów dbających o bezpieczeństwo. Kierowcy mogą spodziewać się kontroli prędkości i trzeźwości. Mundurowi zwracać będą uwagę także na stan techniczny samochodów i sposób przewożenia dzieci, a także czy kierowca i jego pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.


 2017-10-20
Kościerzyna ,
Policjanci zorganizowali dla dzieci konkurs pod hasłem „Moja Bezpieczna Droga do Szkoły ”. Jego podsumowanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościerzynie. Oceniający prace pozytywnie zaskoczeni byli kreatywnością młodych ludzi.


 2017-10-19
Kościerzyna ,
Wczoraj policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedziły przedszkolaki z miejscowego przedszkola. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów.    


 2017-10-18
KGP,
Dziś (18 października) w całej w całej Unii Europejskiej obchodzony jest już po raz jedenasty Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy. Każdy, kogo ten problem dotyka lub zna takie osoby, albo ma wiedzę na przestępcach trudniących się handlem ludźmi bądź o ich ofiarach może skontaktować się z Policją przez specjalnie przygotowaną skrzynkę e-mail: handelludzmibsk@policja.gov.pl. Można też dzwonić pod numer telefonu: +48 664 974 934. Taka wiadomość lub telefon może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni. Tragedii można zapobiec!


 2017-10-17
raduń,
Wczoraj rano dyżurny kościerskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Raduniu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca samochodu ciężarowego marki man z naczepą gwałtownie zahamował i jego naczepa zjechała na przeciwny pas ruchu, a następnie zderzyła się z samochodem ciężarowym volvo. Jedna osoba ranna została przetransportowana do szpitala. Śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-10-16
Kościerzyna ,
19 października obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Mediacji, natomiast Tydzień Mediacji przypadnie na okres 16-20 października 2017 r. Również kościerscy policjanci w tym czasie będą udzielać informacji na temat idei i uregulowań prawnych w ugodowym rozwiązywaniu konfliktów.


 2017-10-16
Wielki Podleś,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili dzieci z przedszkoli z miejscowości Wielki Podleś i Niedamowo. Tematem przewodnim spotkań było bezpieczeństwo dzieci na drogach oraz bezpieczne zachowania w czasie zabawy.


 2017-10-16
Lipusz,
Wczoraj w południe mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 235 w miejscowości Lipusz Bałachy. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący mercedesem zderzył się czołowo z kierującą toyotą. Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Dodatkowo policjanci ustalili, że 27-latek kierujący mercedesem miał dożywotni zakaz prowadzania pojazdów i wydmuchał blisko promil alkoholu, za co odpowie przed sądem.


 2017-10-12
waglikowice,
11 października br. policjanci z prewencji kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie byli gośćmi w Zespole Szkół w Wąglikowicach. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, do czego służą znaki drogowe, którą stroną drogi należy się poruszać i do czego służą odblaski.


 2017-10-11
Stara Kiszewa,
W poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej i przedszkoli w Starej Kiszewie, Nowych Polaszkach i Wielkim Klinczu. Mundurowi przekazali dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa. Spotkania z maluchami to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez naszych policjantów.


 2017-10-09
Kościerzyna ,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili wychowanków ze świetlicy środowiskowej w MOPS w Kościerzynie. Podczas spotkania mundurowi omawiali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa. Ważnym punktem spotkania było uwrażliwienie najmłodszych, aby przypominali rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, właściwym przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych.


 2017-10-06
Kościerzyna ,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 29-latka, który przywłaszczył sobie skrzypce o wartości 5 tys. złotych. Mężczyzna znalazł je na ul. Długiej w Kościerzynie. Przypominamy, że kto przywłaszcza sobie rzecz znalezioną podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


 2017-10-06
Nowa Karczma,
Policjanci z kościerskiej komendy wczoraj gościli w Szkole Podstawowej w Nowej Karczmie. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i pod jakie numery alarmowe dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia.


 2017-10-05
KWP Gdańsk,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.


 2017-10-05
Liniewo,
Policjanci z Kościerzyny spotkali się z uczniami klas nauczania początkowego w szkole podstawowej w Liniewie i przeprowadzili prelekcję na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Klasa II przygotowała specjalne przedstawienie poświęcone tej tematyce.


 2017-10-05
Nowa Karczma,
Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który chcąc zrobić na złość swojej byłej żonie podpalił jej auto. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co odpowie przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-10-02
Kościerzyna ,
W piątek przed południem policjanci z Kościerzyny otrzymali zgłoszenie od funkcjonariuszy konwojujących przestępcę, że ten uciekł z konwoju. To zdarzenie i prowadzony pościg odbyły się w ramach ćwiczeń. Ich celem było sprawdzenie procedur przewidzianych w tego typu okolicznościach i zachowania się policjantów w trakcie pościgu.


 2017-10-02
Kościerzyna ,
Policjanci z wydziału prewencji kościerskiej komendy uczestniczyli w festynie z okazji otwarcia obwodnicy w Kościerzynie. Funkcjonariusze przygotowali stoisko prewencyjne, gdzie poprzez konkursy i zabawę funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa. Każdy chętny mógł także porozmawiać i zadać nurtujące pytania.


 2017-10-02
Kościerzyna ,
Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali 29 i 33-latka, którzy poruszali się audi na drodze wojewódzkiej nr 20. Dodatkowo okazało się, że dwaj kierujący spożywali wcześniej alkohol i kierowali jednym samochodem. Alkomat wykazał w organizmie pierwszego ponad 1,3 promila, a drugiego - 1,06 promila. Kierowcy nie posiadali prawa jazdy, a samochód nie był ubezpieczony. W najbliższym czasie mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.


 2017-10-02
KGP,
Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2017-09-27
Karsin,
Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie wspólnie z Domem Społecznym w Cisewiu zorganizowali debatę społeczną. Wczoraj w DPS w Cisewiu odbyło się spotkanie poświęcone problematyce oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych i niepełnosprawnych, tzw. „na wnuczka", oraz bezpieczeństwa na drodze.


 2017-09-29
Kościerzyna ,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w poniedziałek zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców naszego powiatu podczas usiłowania kradzieży z włamaniem do jednego z garaży na terenie Kościerzyny. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-09-27
Kościerzyna ,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś w Kościerzynie. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 64 letni kierujący audi najechał na rowerzystę. W wyniku tego zdarzenia 56-letni rowerzysta trafił do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów.


 2017-09-15
Kościerzyna ,
Wczoraj kościerską komendę odwiedziły dzieci z Zespołu Szkół w Wielkim Podlesiu. Odwiedzający zapoznawali się ze specyfiką pracy policji oraz zwiedziły jednostkę z zainteresowaniem przypatrując się pracy funkcjonariuszy różnych komórek. Mundurowi ciekawie opowiedzieli o zawodzie policjanta oraz o bezpieczeństwie na drodze.


 2017-09-08
Kościerzyna ,
We wtorek kościerscy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie byli gośćmi w przedszkolu „Bajka” w Kościerzynie. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, do czego służą znaki drogowe, którą stroną drogi należy się poruszać i dlaczego należy używać odblasków.


 2017-09-06
Kościerzyna ,
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Tym samym popełnił przestępstwo, za które od 1 czerwca 2017 roku grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Kierowca odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe. Dziś sąd ma zadecydować o jego dalszym losie.


 2017-09-06
Stara Kiszewa,
Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej w poniedziałek po godzinie 23, niedaleko Strugi w gm. Stara Kiszewa, kościerscy policjanci wraz ze strażakami odnaleźli 33-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Mężczyzna wyszedł z domu i poszedł w nieznanym kierunku. Udało się go odnaleźć m.in. dzięki kamerze termowizyjnej. Mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu na obserwacji.


 2017-09-06
Kościerzyna ,
Dziś po godz. 7.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 214, w miejscowości Kościerzyna Wybudowanie. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący audi zderzył się czołowo z samochodem dostawczym renault. Ranny kierowca renaulta został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku.


 2017-09-07
Mały Klincz,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Małym Klinczu. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 64-letni kierujący skodą najechał na tył vw bory, a ten z kolei na tył opla. W wyniku tego zdarzenia 35-letnia kierująca vw i 67-letni kierowca opla trafili do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów.


 2017-09-07
Kalisz Kaszubski,
Wczoraj kościerscy policjanci spotkali się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej z Kalisza Kaszubskiego. Podczas tej wizyty funkcjonariusze omawiali z najmłodszymi zasady bezpieczeństwa poruszania się po drodze oraz bezpiecznych zachowań podczas zabaw. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mogli dowiedzieć się również o pracy Policji.


 2017-09-06
Kościerzyna ,
Wczoraj nasi policjanci pracowali na miejscu trzech wypadków z udziałem rowerzystów. W dwóch przypadkach poszkodowanymi byli kierujący rowerami, a w jednym rowerzysta był sprawcą. Wszyscy uczestnicy tych wypadków byli trzeźwi. Policjanci wyjawiają okoliczności zdarzeń i apelują o rozwagę


 2017-09-08
Kościerzyna ,
Wczoraj kościerscy policjanci spotkali się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej z Kalisza Kaszubskiego. Podczas tej wizyty funkcjonariusze omawiali z najmłodszymi zasady bezpieczeństwa poruszania się po drodze oraz bezpiecznych zachowań podczas zabaw. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mogli dowiedzieć się również o pracy Policji.


 2017-09-06
Kościerzyna ,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Tym samym popełnił przestępstwo, za które od 1 czerwca 2017 roku grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Kierowca odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe. Dziś sąd ma zadecydować o jego dalszym losie.


 2017-09-06
Kościerzyna ,
We wtorek kościerscy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie byli gośćmi w przedszkolu „Bajka” w Kościerzynie. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, do czego służą znaki drogowe, którą stroną drogi należy się poruszać i dlaczego należy używać odblasków.


 2017-09-06
Kościerzyna ,
Dziś po godz. 7.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 214, w miejscowości Kościerzyna Wybudowanie. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący audi zderzył się czołowo z samochodem dostawczym renault. Ranny kierowca renaulta został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku.


 2017-09-04
Kościerzyna ,
Od dziś rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły". Wraz z początkiem roku szkolnego funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie prowadzą wzmożone kontrole w okolicach szkół i na drogach dojazdowych. Mundurowi sprawdzają właściwe oznakowania przejść dla pieszych oraz to czy kierowcy i piesi respektują zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2017-08-31
Kościerzyna,
Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej w środę po godzinie 16, policjanci znaleźli zaginionego 82-letniego mieszkańca Kościerzyny. Mężczyzna wyszedł z domu i poszedł w nieznanym kierunku, na grzyby. Policjanci apelują o rozwagę by osoby udające się do lasu, by miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby ułatwi skontaktowanie się z nimi i odnalezienie.Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
ul. Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców 2
tel. 058 680-32-00/22, fax. 58 680-32-46
Kanał RSS  policji
© 2017 r.