2018-03-19
Kościerzyna,
Jutro i pojutrze. kościerscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z innych komend prowadzić będą na drodze krajowej nr 20 wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jednym z głównych szlaków komunikacyjnych naszego województwa. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się od obowiązujących ograniczeń prędkości.


 2018-03-16
Kościerzyna,
O wyjątkowym szczęściu może powiedzieć 23-letnia mieszkanka naszego powiatu, która we wtorek odebrała z kościerskiej komendy swój aparat fotograficzny o wartości ponad 1000 zł. Aparat został przyniesiony na policję przez uczciwego mężczyznę. 


 2018-03-16
Kościerzyna,
Policjanci z Kościerzyny w czwartek brali udział w działaniach prowadzonych na terenie całego kraju „PASY". Akcja skierowana była do kierowców niestosujących się do przepisów dotyczących jazdy w pasach bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach.


 2018-03-13
Kościerzyna,
12 marca policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w ramach akcji organizowanej na terenie całego województwa, włączyli się w działania pod nazwą „Pojazdy nauki jazdy”.Policjanci zatrzymywali do kontroli pojazdy z „L-ką” i sprawdzali m.in. stan techniczny oraz wyposażenie pojazdów.


 2018-03-09
Wielki Klincz,
Dziś rano policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym,do którego doszło na drodze gminnej pomiędzy Wielkim Klinczem a Wielkim Podlesiem.Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci, którzy ustalali okoliczności oraz zabezpieczali miejsce wypadku. 21-letnia kierująca została przetransportowana LPR do szpitala.


 2018-03-09
Kościerzyna ,
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali mężczyznę , który na początku lutego br. uszkodził automat do gier. Wandal spowodował straty w wysokości  2,5 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-03-09
Kościerzyna ,
Od wczoraj od godz. 6.00 przez całą dobę kościerscy policjanci prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali jedną osobę nietrzeźwą kierującą samochodem oraz nałożyli 3 mandaty na kierujących niekorzystających.


 2018-03-07
Kościerzyna ,
Bełkotliwa mowa, zwężone lub rozszerzone źrenice, nadpobudliwość, słowotok, senność lub agresja, to tylko z niektórych objawów zażycia środków działających podobnie do alkoholu. Nasi policjanci będą kontrolować kierujących w ramach ogólnopolskiej akcji „Alkohol i Narkotyki".


 2018-03-06
Kościerzyna ,
Kryminalni z zespołu narkotykowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w ramach prowadzonych działań, zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W lokalu zamieszkiwanym przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. W sobotę sprawca usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za posiadanie środków odurzających może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-03-05
Lipuska Huta,
W piątek wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 235. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z Posterunku Policji w Dziemianach, którzy ustalali okoliczności oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia. 54-latek kierujący lupo z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.


 2018-03-05
Kościerzyna ,
W piątkowy poranek policjanci z Kościerzyny pracowali na miejscu pożaru kamienicy na ul. 8 Marca w Kościerzynie. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonej akcji gaśniczej zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz kierowali ruchem drogowym, pomagali również w ewakuacji 13 mieszkańców. Obecnie policjanci szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności pożaru.


 2018-02-28
KGP,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. 


 2018-02-28
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzili działania, w trakcie których odwiedzali miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Celem tej akcji było uchronienie bezdomnych i potrzebujących pomocy przed wychłodzeniem organizmu.


 2018-02-23
Kościerzyna wybudowanie,
Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Kierowca seata wjechał w ogrodzenie posesji, uderzył w dom i zatrzymał się na kolejnej posesji. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Sprawca tego zdarzenia został ukarany mandatem karnym, a policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od uszkodzonego pojazdu.


 2018-02-20
Kościerzyna ,
Wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Ideą ww. przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.


 2018-02-15
Kłobuczyno,
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili przedszkole w Łubianie. Wizyta stróżów prawa u najmłodszych była dla dzieci wielką atrakcją i okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki uczyły się jak przechodzić przez ulicę i co zrobić, w przypadku odłączenia się od opiekunów. Wielu chłopców i dziewczynek marzy o zawodzie policjanta.


 2018-02-13
Olpuch,
Wczoraj od godziny 12:15 policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w miejscowości Olpuch. Jak wstępie ustalili policjanci, 25-letnia kierująca renault, podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej, nie udzieliła pierwszeństwa ciężarówce, w wyniku czego doszło do zderzenia. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.


 2018-02-06
Kościerzyna,
Policjanci, z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą, Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, zatrzymali mężczyznę w związku z prowadzoną sprawą wyłudzeń kredytów bankowych. Sprawcą jest 25-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który wyłudził, posługując się danymi innych osób, parędziesiąt pożyczek i kredytów na kwotę przekraczającą 100 tyś zł. Mężczyzna został już przesłuchany i w związku z oszustwem grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci za pośrednictwem prokuratury skierują do sądu wniosek o tymczasowy areszt.


 2018-02-05
Kościerzyna,
Policjanci zorganizowali dla podopiecznych konkurs pod hasłem „Bezpieczne Ferie”, którego podsumowanie odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie. Oceniający prace zaskoczeni byli kreatywnością młodych ludzi.


 2018-02-02
Kościerzyna ,
Policjanci odwiedzili dzieci wypoczywające na zimowiskach w Kościerzynie. W trakcie wizyt funkcjonariusze omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza nim podczas ferii zimowych. Dodatkowym zagadnieniem było omówienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z chodnika czy pobocza drogi. Funkcjonariusze pokazali również wyszkolenie psa służbowego


 2018-02-01
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny zorganizowali po raz kolejny tzw. Dzień Otwarty Komendy. Wczoraj na zwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, prezentacja sprzętu policyjnego, radiowozów i przedstawienie pracy funkcjonariuszy.


 2018-01-30
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny zapraszają wszystkich chętnych na Dzień Otwarty Komendy, który odbędzie się 31 stycznia br. Na zwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja sprzętu policyjnego, radiowozów i pokaz tresury psów służbowych.


 2018-01-30
Kościerzyna ,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odzyskali wózek osoby niepełnosprawnej o wartości 7 tys. złotych, którego kradzież w niedzielę zgłosił pokrzywdzony mieszkaniec naszego miasta. W związku ze sprawą zatrzymano 55-letniego mężczyznę. Dzisiaj usłyszał on zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-01-30
Kościerzyna ,
Policjanci z Kościerzyny byli współorganizatorami IX Rajdu Patriotycznego w Wielkim Klinczu i Kościerzynie. Funkcjonariusze w punktach kontrolnych sprawdzali wiedzę uczestników o bezpieczeństwie oraz pomagali chętnym pokonać tor przeszkód przy założonych alkogoglach. Policjanci naszej komendy uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach rocznicowych z Komendantem Powiatowym na czele, insp. Marcinem Piotrzkowskim.


 2018-01-26
KWP,
Piątek 26 stycznia 2018 roku jest ostatnim dniem, w którym uczniowie szkół na terenie województwa pomorskiego poszli do szkoły w tym semestrze. Ferie zimowe zaczynają się 29 stycznia i potrwają do 11 lutego. Dla dzieci i młodzieży jest to czas odpoczynku i relaksu, ale na policjantów drogówki czeka trudne zadanie - by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom jadącym i wracającym z zimowisk, mundurowi przeprowadzą działania „Bezpieczne ferie”.


 2018-01-26
Kościerzyna ,
Policjanci z wydziału Ruchu Drogowego naszej komendy odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościerzynie. Podczas wizyty funkcjonariusze omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem podczas ferii zimowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.


 2018-01-26
Kościerzyna ,
Wczoraj kryminalni z Kościerzyny zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy 14 grudnia 2017 r. przed jednym z bloków na terenie miasta pobili mieszkańca Kościerzyny. Sprawcami pobicia są 20 i 23-letni, również mieszkańcy Kościerzyny. Mężczyznom może grozić nawet do 8 lat 


 2018-01-26
Kościerzyna ,
Kryminalni zajmujący się kradzieżami samochodów z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali na terenie gminy Kościerzyna 44-latka. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna złożył zawiadomienie dotyczące kradzieży samochodu o wartości 100 tys. zł, której nie było. Mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa, przesłuchał go prokurator i zastosował wobec niego dozór Policji.


 2018-01-25
Kościerzyna ,
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uczestniczyli w ćwiczeniach ratownictwa na lodzie. Na zamarzniętym jeziorze Gałęźnym, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, ćwiczyli techniki ratowania osób.


 2018-01-25
Kościerzyna ,
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie odbyła się odprawa roczna policjantów z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Roberta Sudenisa. Podczas spotkania podsumowano i omówiono wyniki jednostki za rok ubiegły i przedstawiono priorytety do realizacji na rok 2018.


 2018-01-24
Kościerzyna ,
Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w ostatniej chwili uratował życie mężczyźnie, który zasłabł w swoim mieszkaniu. Funkcjonariusz podczas obchodu swego rejonu na terenie gminy Kościerzyna odwiedził jedną z osób samotnie mieszkających, z uwagi na mróz i opady śniegu. Po wejściu do domu zauważył leżącego na podłodze 67-latka, udzielił mu pomocy i powiadomił karetkę pogotowia. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. 67-latek trafił do szpitala. Teraz wraca do zdrowia.


 2018-01-24
Wielki Klincz,
Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przeprowadził spotkania z uczniami klas gimnazjalnych w Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu. Celem było m. in. przedstawienie szkodliwości narkotyków i dopalaczy.


 2018-01-23
Kościerzyna ,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie rozpoczęli działania „Bezpieczne ferie”. W piątek spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zabawy i wypoczynku w czasie ferii zimowych.


 2018-01-23
KWP Gdańsk,
Policjanci przygotowują się do wzmożonych działań podczas rozpoczynających się wkrótce ferii zimowych. W całej Polsce przygotowano punkty kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.


 2018-01-19
KGP,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno –  edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).


 2018-01-19
KWP,
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Twoje bezpieczne przejście” – mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw. zebry – powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „NIECH ŻYJE ZABRA”.


 2018-01-19
Kościerzyna ,
Kościerscy policjanci podsumowali zgłoszenia internautów odnotowane na krajowej mapie zagrożeń w 2017 roku. Goście oraz mieszkańcy naszego powiatu zaznaczyli łącznie 694 miejsc, w których ich zdaniem dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości. Policjanci korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia.


 2018-01-19
Loryniec,
Wczoraj w sali wiejskiej w Loryńcu odbyła się debata ewaluacyjna poświęcona bezpieczeństwu seniorów i pomocy w rozwiązywaniu codziennych problemów, z jakimi spotykają się starsi mieszkańcy naszej gminy. Nie zabrakło także informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.


 2018-01-18
Łubiana,
Policjanci z kościerskiej komendy spotkali się we wtorek z dziećmi ze szkoły podstawowej w Łubianie. W trakcie wizyty funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach i wręczyli im odblaski mające poprawić bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.


 2018-01-15
Kościerzyna ,
W ubiegły piątek w Kościerzynie odbyło się spotkanie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy naszej komendzie. Były podziękowania i gratulacje, wręczone zostały odznaczenia i medale dla honorowych krwiodawców. Policjanci również podsumowali pierwszy  rok działalności naszego klubu HDK.


 2018-01-15
Kościerzyna ,
Policjanci z kościerskiej Komedy zapraszają 18 stycznia br. do sali wiejskiej w Loryńcu na debatę poświęconą bezpieczeństwu seniorów i pomocy w rozwiązywaniu codziennych problemów, z jakimi spotykają się starsi mieszkańcy gminy. Nie zabraknie także informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.


 2018-01-15
Wielki Klincz,
Wczoraj policjanci z kościerskiej komendy już po raz trzeci gościli na mszy świętej w kościele na terenie gminy Kościerzyna. Spotkanie odbyło się w ramach działań pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!", skierowanych do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2018-01-15
Kościerzyna ,
Dzięki szybkim działaniom dzielnicowych z kościerskiej komendy udało się uratować 32-latka, który próbował targnąć się na swoje życie. Mężczyzna planował skoczyć na tory. Mieszkaniec naszego miasta obecnie przebywa pod opieką lekarzy. Dodatkowo ci sami dzielnicowi wczoraj odnaleźli właścicielkę


 2018-01-11
Kościerzyna ,
Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież, który został zatrzymany przez kryminalnych z Kościerzyny. Sprawca ukradł pokrzywdzonej torebkę z rzeczami osobistymi, wśród których był m.in. pieniądze i karty bankomatowe. Zatrzymanemu 29- latkowi z Kościerzyny wczoraj policjanci postawili zarzut kradzieży.


 2018-01-10
Dziemiany,
Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej wczoraj po godzinie 17.00 kościerscy policjanci wraz ze strażakami niedaleko Dziemian odnaleźli 28-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna odszedł od samochodu i poszedł w nieznanym kierunku. Dzięki pracy policjantów i strażaków znaleziono go całego i zdrowego.


 2018-01-08
Skorzewo,
Wczoraj policjanci z kościerskiej komendy gościli na mszy świętej w kościele parafialnym w Skorzewie. Spotkanie odbyło się w ramach działań „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!", skierowanych do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2018-01-05
Karsin,
Policjanci udaremnili porzucenie około 40 ton niebezpiecznych substancji w Karsinie. Obecnie funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.


 2017-12-28
KGP,
Przed nami noc sylwestrowa, kojarząca się przede wszystkim z zabawą i radością. Niech beztroska, czy bezmyślna zabawa nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy! Nie ryzykujmy i powitajmy z radością oraz w pełnym zdrowiu Nowy Rok!


 2017-12-22
KGP,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.


 2017-12-22
ministerstwo,
Spokojnych i bezpiecznych świąt życzą minister i wiceministrowie spraw wewnętrznych i administracji oraz szefowie Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
ul. Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców 2
tel. 058 680-32-00/22, fax. 58 680-32-46
Kanał RSS  policji
© 2018 r.